Wymarzony zawód


Warsztat “W poszukiwaniu wymarzonego zawodu” 

22.04.2022 odbył się nasz kolejny warsztat “W poszukiwaniu wymarzonego zawodu”

Jako Fundacja zaprosiłyśmy kobiety sukcesu, aby opowiedziały naszym nastolatkom czym się zajmują na co dzień, jakie są ich zawody.

Dziewczyny nie od razu wiedziały o jakich zawodach będziemy rozmawiać – ich zadaniem było odgadnąć czym nasze zaproszone kobiety się zajmują.

Zadaniem naszych gości było pokazać albo narysować swój zawód – łatwo nie było, ale bardzo zabawnie.

Po krótkiej zabawie dziewczyny dowiedziały się o jakich zawodach będziemy mówić.

Zawody o których rozmawiałyśmy to: adwokat. księgowa, nauczycielka, coach oraz projektantka wnętrz.

Nasze gościnie przedstawiły się i krótko o sobie opowiedziały, a dziewczyny miały możliwość zadawania im pytań.

Historie opowiedziane przez zaproszone kobiety były ciekawe, zabawne, a czasem zaskakujące.

Dziewczyny zadawały dużo pytań i czynnie uczestniczyły w warsztacie – miło było obserwować ich zaciekawienie.

Naszym celem było zainspirowanie i pokazanie młodym dziewczynom z czym się wiąże wykonywanie danego zawodu, jakie są jego zalety, a czasem wady w zupełnie innej formie.

Chciałyśmy stworzyć dziewczynom możliwość poznania danego zawodu od innej strony, od wewnątrz, na żywo i na luzie, a nie tylko od strony teoretycznej, o której mogą przeczytać w informatorze.

Na podstawie podanych przykładów dziewczyny dowiedziały się, że mimo wybranej szkoły, wykształcenia, los czasami może pokierować nas w zupełnie inne miejsce.

NIc nie stoi na przeszkodzie, aby robić coś innego jak było zaplanowane, coś co sprawia nam przyjemność i do tego jeszcze jest dobrze płatne – jak to się mówi “ Do odważnych świat należy”.

Tym warsztatem pokazałyśmy dziewczynom, że nic nie jest z góry przesądzone, że mają prawo zmieniać zdanie, mają prawo próbować i sprawdzać – najważniejsze jest to, aby wykonywać zawód, który naprawdę lubią i który czują.

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak jest, ale jak widać może tak być i tego naszym nastolatkom z całego serca życzymy.

W planach mamy kolejne warsztaty i kolejne zawody do odkrycia – zapraszamy.

Fundacja Skarby