Kolejny zły dzień ?


Emocje, tak trudno nam je nazywać, tak trudno o nich mówić…

07.03.2022 odbył się nasz pierwszy oficjalny warsztat jako Fundacji dla nastolatek “ Kolejny zły dzień – spadek formy czy już depresja”.

Do rozmowy zaprosiłyśmy zaprzyjaźnioną psychoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem, nastoletnią autorkę książki, która przeszła przez hejt, niebezpieczną znajomość w internecie, co w rezultacie skończyło się jej depresją. Całość natomiast poprowadziła nasza współzałożycielka Fundacji  – certyfikowany coach Anna Bolonek.

Spotkanie miało formę warsztatową.

Pierwsza część spotkania to było wprowadzenie do tematu emocji i depresji – wyjaśnienie czym są emocje i jak ważne jest ich nazywanie, oraz jak rozpoznać początki depresji, czy już  depresję.

Dziewczyny miały do wykonania kilka łatwych ćwiczeń, a przy tym możliwość spojrzenia na siebie z zupełnie innej strony – tej łagodniejszej, bardziej wyrozumiałej..

Podczas drugiej części spotkania przeprowadziłyśmy wywiad z naszą bohaterką.

Młode dziewczyny zadawały dużo pytań, czynnie uczestniczyły w spotkaniu i widać było jak duże wrażenie to na nich zrobiło.

Nasza bohaterka cierpliwie i otwarcie odpowiadała na różne pytania m.in.

  • Od czego zaczął się Twój spadek nastroju?
  • Jak się czułaś, jak wyglądał Twój dzień?
  • W którym momencie zdiagnozowano u Ciebie depresję?
  • Jak wygląda proces wychodzenia z depresji?
  • Jak obecnie polepszasz sobie nastrój?

Miło było popatrzeć z jakim zainteresowaniem, a czasem przejęciem dziewczyny słuchały swojej rówieśniczki, zresztą my też..

Na koniec warsztatu każda z dziewczyn dostała od nas wydrukowane wspierające myśli na co dzień i wykaz numerów telefonów gdzie ew mogą szukać pomocy.

Jako Fundacja przekonałyśmy się jak ważne są takie spotkania, jak bardzo młode dziewczyny potrzebują uświadomienia, że nie są same, że mogą otrzymać wsparcie, a przede wszystkim, że poproszenie o pomoc to żaden wstyd.

To co nas poruszyło najbardziej, a jednocześnie wzruszyło to jedna z odpowiedzi w ankiecie “To nie czas się zabić…”

To było potrzebne i cenne spotkanie – oby jak najwięcej takich..

Dziękujemy