Na podstawie rozmów z młodymi dziewczynami, wypełnianej ankiety przez nastolatki i własnych obserwacji, przygotowałyśmy plan działania Fundacji na najbliższe miesiące.

Planowane wyprawy

Tematy, na których skupimy się w najbliższym czasie, to:

  • Łączy nas relacja

     

Oczywiście tematów jest dużo więcej, ale na ten moment to jest nasz plan podróży.

O następnych wyprawach będziemy informować na bieżąco, zatem, śledźcie nas (https://www.facebook.com/Fundacjaskarby) i regularnie odwiedzajcie naszą stronę.

Ruszaj z nami – zapraszamy!

Zapraszamy Rodziców nastolatków oraz Nastolatków w wieku 12-16 lat na cykl warsztatów i grę terenową dotyczącą tworzenia zdrowych i prawdziwych relacji w rodzinie!Warsztaty będą odbywać się w tym samym czasie dla grupy Rodziców nastolatków oraz Nastolatków, poniżej terminy warsztatów:

22 listopada (środa) 17.30 – 20.30

29 listopada (środa) 17.30 – 20.30

6 grudnia (środa) 17.30 – 20.30

Warsztaty odbywają się w siedzibie Łódzkiej Fundacji “Trampolina” – ul. Płk. Prof. Wacława Deca 1, Łódź – Złotno.

Tematy warsztatów dla Rodziców nastolatków:Jak zrozumieć pokolenie dzisiejszych nastolatków (wyzwania okresu dorastania, zmiany neurobiologiczne a zachowania nastolatków, pokolenie I-generation).Komunikacja w rodzinie (pozytywna komunikacja, Porozumienie bez Przemocy, potrzeby nastolatków i rodziców).Budowanie zdrowych, głębokich relacji, jak rodzice mogą wspierać nastoletnie dziecko.

Tematy warsztatów dla Nastolatków:Relacje dobre i złe – co to są relacje i po czym poznać czy są to relację wnoszące coś wartościowego w nasze życie.Jak wchodzić w zdrowe relacje? Ważność elementów autoprezentacji i wywierania dobrego pierwszego wrażenia. Pogłębianie relacji i jej podtrzymywanie.

Ważność znajomości swoich granic w budowaniu relacji. Elementy asertywności. Szacunku do siebie i innych osób.Wspólna gra terenowa, która jest podsumowaniem warsztatów odbędzie się 9.12 (sobota), start o godz. 10!

Gra terenowa przeznaczona będzie dla dwuosobowych drużyn, składających się z Rodzica i Nastolatka. Realizacja zadań będzie uczyła Rodziców i Nastolatków wspólnej komunikacji, relacji, radzenia sobie z emocjami. Celem gry będzie nauka wyrozumiałości, empatii. Uczestnicy gry otrzymają materiały (pakiet startowy), a po zakończeniu gry zostaną zaproszeni na podsumowanie, wspólną rozmowę, krótki warsztat o budowaniu relacji i komunikacji oraz otrzymają drobny poczęstunek.

Ważne

“Zadanie Organizowanie i prowadzenie programu wzmacniającego relacje nastolatków i ich rodziców w ramach profilaktyki uniwersalnej poprawiającej ogólne warunki funkcjonowania rodzin z terenu Łodzi jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu miasta Łodzi” – dzięki czemu udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny Na wydarzenia obowiązują zapisy – liczba miejsc jest ograniczona.Oferta skierowana jest do Rodziców/Opiekunów nastolatków wraz z Nastolatkiem (12-16 lat) Aby się zapisać, zadzwoń do Fundacji Trampolina pod nr tel.: 533 773 713

Facebook

Zawsze śledź nas na Facebook by być na bieżąco

“Każda z nastolatek jest wyjątkowa i piękna, i choć dzisiaj trudniej jest im to zauważyć, to tak właśnie jest. Nasz cel to pomoc w odkryciu ich naturalnego potencjału, ich skarbów.”

Posty, zdjęcia, wydarzenia i wiele innych informacji możecie znaleźć na Facebooku.

Zajrzyj do nas, polub nas i bądź na bieżąco.

Zapraszamy