Na podstawie rozmów z młodymi dziewczynami, wypełnianej ankiety przez nastolatki i własnych obserwacji, mamy coraz więcej pomysłów na działania Fundacji.

Planowane wyprawy

Tematy na których chciałybyśmy się skupić w najbliższym czasie to:

  • Poczucie własnej wartości, pewność siebie, asertywność
  • Poznanie i akceptacja siebie, swojego ciała
  • Zaburzenia odżywiania
  • Bezpieczeństwo w sieci

Oczywiście tematów jest dużo więcej, ale na ten moment to jest nasz plan podróży.

o następnych wyprawach będziemy informować na stronie i Facebooku.

Ruszaj z nami – zapraszamy!

Poznaj kogoś wyjątkowego – poznaj siebie

Poznaj kogoś wyjątkowego poznaj siebie

Tym razem chciałybyśmy skupić się na problemie jakim jest samoakceptacja.

Niestety na podstawie odpowiedzi z anonimowej ankiety wiemy, że młode dziewczyny w większości nie akceptują tego jak wyglądają, porównują się z innymi i oceniają bardzo krytycznie.

Chciałybyśmy choć trochę to ich spojrzenie odczarować, bo głęboko wierzymy w to, że w każdej z nich jest coś wyjątkowego, coś pięknego.

Dlatego w najbliższym czasie planujemy wyruszyć w podróż “Poznaj kogoś wyjątkowego – poznaj siebie”, która będzie cyklem spotkań ruchowo, taneczno teatralnych, mających na celu umożliwienie nastolatkom spotkanie z własnym ciałem i rozpoczęcie procesu pełnej akceptacji.

Prowadzące wraz z nastolatkami stworzą także własny projekt- krótką formę audio- wizualną, za pomocą, której przekażą innym nastolatkom wiadomość od siebie w temacie akceptacji swojego ciała.

Mamy nadzieję, że projekt ten stanie się inspiracją dla wielu młodych dziewczyn.

O szczegółach będziemy informować tutaj i naszym Facebooku.

Zaburzenia odżywiania

Tym razem wyruszymy w podróż, która nie będzie łatwa..

Tematem tej podróży – warsztatu będą zaburzenia odżywiania wśród nastolatek – niestety jak się okazuje problem bardzo powszechny, ale też bardzo często ukrywany przez nastolatki.

Presja wyglądu, presja otoczenia, hejt, zachwiane poczucie własnej wartości to wszystko może prowadzić do problemów związanych z jedzeniem.

Anoreksja – jadłowstręt, bulimia – żarłoczność psychiczna – następnie wywoływanie wymiotów, ortoreksja – obsesyjne kontrolowanie jakości jedzenia i przesadne nastawienie na zdrowe odżywianie to zaburzenia i tematy o których trzeba mówić głośno.

Warsztat kierujemy do młodych dziewczyn i poprowadzony zostanie metodą psychoedukacji we współpracy z Fundacja zrzeszającą psychologów.

W podróż zaprosimy także osobę, która doświadczyła tego problemu i która opowie dziewczynom z czym musiała się zmierzyć, jak to się wszystko zaczęło i jak udało jej się wrócić do zdrowia..

Pamiętajmy i przypominajmy innym – wygląd to nie wszystko!

Zapraszamy

Facebook

Zawsze śledź nas na Facebook by być na bieżąco

“Każda z nastolatek jest wyjątkowa i piękna, i choć dzisiaj trudniej jest to zauważyć, to tak właśnie jest. Nasz cel to pomoc w odkryciu ich naturalnego potencjału, ich skarbów.”

Posty, zdjęcia, wydarzenia i wiele innych informacji możecie znaleźć na Facebooku.

Zajrzyj do nas, polub nas i bądź na bieżąco.

Zapraszamy