Misją naszej Fundacji jest wsparcie młodych dziewczyn w ich rozwoju, towarzyszenie im w odkrywaniu siebie i wydobycie ich naturalnego potencjału - ich skarbów.

Nasza misja

Zajmujemy się codziennymi, często bardzo poważnymi problemami nastolatek, które mają znaczący wpływ na jakość ich życia.

Dziewczyny zmagają się z niską samooceną, presją wyglądu, presją social mediów, niekiedy dotyka je hejt, stają się ofiarami cyberprzemocy, żyją pod presją wymagań i oczekiwań, zmagają się z samotnością, brakiem zrozumienia, kryzysem tożsamości i wieloma innymi problemami.

Dla nas każda z tych dziewczyn jest wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna i choć dziś może jeszcze o tym nie wiedzą, czy w to nie wierzą, to tak właśnie jest, a naszym celem jest pomóc im to zobaczyć.

Pragniemy inspirować i motywować do zmian, stworzyć bezpieczną atmosferę, w której będą mogły być sobą, bez oceniania i krytykowania.

Wierzymy, że dzięki naszym działaniom, akceptacji i poznaniu siebie nastolatki mogą stworzyć dla siebie przyszłość o jakiej marzą, bez względu na to skąd pochodzą, z jaką historią i w jakim miejscu są dzisiaj.
Każdy z nas posiada własny, indywidualny i niepowtarzalny system wartości.

Nasze wartości

To uporządkowanie tego, co jest dla nas ważne, co wyznacza cele w naszym życiu i co motywuje nas do działania. To otaczanie się ludźmi, którzy patrzą w podobnym, czasami nawet i tym samym kierunku.
I tak też było z nami..
Fundacja Skarby – trzy kobiety, nie znające się wcześniej, jak się okazało mające te same wartości i podobne spojrzenie na świat i ludzi.

A jakie wartości mają Skarby?

To przede wszystkim:

Chęć pomagania – wsparcie, dobroć, dzielenie się

Relacje z drugim człowiekiem – miłość, przyjaźń, akceptacja

Bycie sobą – autentyczność, poczucie humoru, dystans do siebie

Współpraca – partnerstwo, otwartość, szczerość

Doskonalenie się – rozwój, kreatywność, przygoda

To wystarczyło, aby pójść za marzeniami, zaryzykować i zacząć działać.

Pamiętaj wartości są niezbędne do budowania celów.